لیست سالن های همایش در تهران

لیست سالن های همایش در تهران

تهران دارای مراکز متعددی جهت برگزاری همایش ها می باشد که در این مقاله به لیست سالن های همایش در تهران پرداخته شده و معروف ترین و مجلل ترین مراکز با خدمات و امکانات معرفی شده است. اگرچه که سالن های همایش محدود به این موارد نبوده و با توجه با بودجه و امکانات مورد تقاضا سالن های زیادی موجود می باشد. درصورتیکه به دنبال یک سالن همایش مناسب برای برگزاری همایشات خود هستید، با ما تماس برقرار کنید تا بهترین سالن‌ها را برای شما رزرو کنیم.

لیست سالن های همایش در تهران

امروزه همایش های زیادی در سر تا سر کشور برگزار می شود. هر کدام از این همایش ها با اهداف خاص خود همچون علمی و غیر علمی و آموزشی در زمینه های مختلف اجرا می شود. برای برگزاری این همایش ها افراد و یا حتی شرکت هایی به منظور برگزاری همایش فعالیت دارند. چرا که کیفیت برگزاری همایش تاثیر بسیاری بر روی مخاطبان و شنونده ها دارد. یکی از فاکتورهای مهم همایش محل برگزاری آنان است.

همانطور که اشاره شد محل برگزاری می تواند نقش موثری را در کیفیت همایش ایفا کند. اصولا هر کدام از سالن های همایش در تهران امکانات و خدمات متفاوتی را ارائه می کنند. بنابراین هر کدام از این خدمات می تواند باعث رضایت مخاطبان همایش شما بشود. پس در اینجا  به لیست سالن های همایش در تهران می پردازیم تا بتوانید برای داشتن یک همایش بی نقص به همراه رضایت بالای مخاطبان از همایش شما، انتخاب بهتری جهت انتخاب سالن همایش در تهران داشته باشید.

 

معرفی مقالات پر بیننده سایت:

برنامه ساخت موشن گرافیک با گوشی

مقدمه سخنرانی

 

تقسیم بندی سالن های همایش تهران

ما در اینجا با توجه به موقعیت سالن های همایش، آن ها را به سه دسته در لیست سالن های همایش در تهران  تقسیم بندی کرده ایم. این دسته ها شامل سالن های همایش هتل، سالن های مراکز دولتی و همچنین سالن های همایش کنسرت می باشند که در ادامه به تفاوت ها و شباهت های می پردازیم.

 1. سالن های همایش هتل ها: اصولا این سالن ها در هتل ها قرار دارند. یکی از امکاناتی که هتل ها ارائه می دهند سالن های همایش با تجهیزات می باشد که میزبان برگزاری همایش های افراد می باشند. بسته به نوع هتل، هزینه ها و امکاناتی که در این سالن ها ارائه می شود متفاوت اند. طبیعتاً هتل های لوکس و پنج ستاره دارای سالن های همایش مجهز به بهترین امکانات می باشند. که برای نمونه می توان به سالن هتل اسپیناس پالاس اشاره کرد که در ادامه به عنوان یکی از موارد در لیست سالن های همایش در تهران خواهیم پرداخت.
 2. سالن های همایش مراکز دولتی: این مراکز مخصوص برگزاری همایش ها می باشد که می تواند جزئی از ارگان دولتی باشد یا نباشد. به عبارتی صرفا مرکز همایش دولتی بوده و وابسته به سازمان خاصی نباشد. این مراکز هم دارای امکانات متفاوتی می باشد. اما عمدتا بیشتر برای برگزاری همایش های دولتی، بین المللی و موارد دولتی استفاده می شود. البته که افرادی که خواهان برگزاری همایش در این مراکز دولتی می باشند هم می توانند از این محل ها استفاده کنند.
 3. سالن های همایش کنسرت: سالن های چند منظوره ای که نه تنها برای همایش ها بلکه برای دیگر مراسم ها و جشن ها از جمله کنسرت ها استفاده می شود. این محل ها دارای تجهیزات کامل تر و قابل توجه تری می باشند به این دلیل که دارای تجهیزاتی برای انواع تمامی مراسم ها می باشند.
تقسیم بندی سالن های همایش تهران
تقسیم بندی سالن های همایش تهران

معرفی نمونه هایی از سالن های همایش در تهران

در این قسمت قصد داریم تا تعدادی از لیست سالن های همایش تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. در این معرفی به موقعیت مکانی آن ها، امکانات، ظرفیت ها و دیگر خدماتی که ارائه می دهند پرداخته شده تا بتوانید انتخاب دقیقی با توجه به نوع همایش خود در این مراکز، داشته باشید.

 1. مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما:

یکی از مجلل ترین و مجهزترین سالن های همایش دولتی در لیست سالن های همایش در تهران می باشد. این مرکز دارای چندین سالن همایش از جمله تالار همایش مولانا با ظرفیت ۳۵۰ نفر، تالار همایش خواجه نصیر با ظرفیت ۷۰۰ نفر، مجموعه تالارهای مذاکرات با اتاق پذیرایی مجلل و دیگر سالن ها با ظرفیت محدودتر می باشد.

از دیگر امکانات آن می توان به پارکینگ اختصاصی با ظرفیت ۱۵۰ خودرو اشاره کرد. مخصوصا در شهرهای پر ترافیکی همچون تهران که مسئله پارکینگ یک دغدغه برای افراد به حساب می آید، داشتن پارکینگ این مجموعه از ویژگی های برجسته آن می باشد. از دیگر امکانات آن می توان به مجموعه تالارهای مذاکرات با اتاق پذیرایی مجلل اشاره کرد. همچین این مرکز دارای لابی و سالن ها بزرگ مجللی جهت پذیرایی از مهمانان و سفره خانه می باشد. آدرس این مجموعه اتوبان چمران، مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما می باشد.

مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما
مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما
 1. مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک:

این مرکز جزء سالن های همایش در هتل می باشد. هتل المپیک از جمله هتل ها معروف تهران می باشد که دارای امکانات متنوع از جمله سالن همایش است. این سالن دارای امکاناتی مجهز همچون امکانات صوتی و تصویری پیشرفته ،  ویدئو پروژکتور و پرده اتوماتیک سن و نمایش ، نمایشگر های LED(در صورت سفارش)، سالن پذیرایی و رستوران ها، کافی شاپ و چای خانه سنتی می باشد. این مجموعه از لیست سالن های همایش در تهران دارای سه سالن همایش می باشد که عبارت اند از:

 • سالن هگمتانه: سالن هگمتانه با ظرفیت ۳۰۰ نفر، مجهز به امکانات صوتی و تصویری که جهت برگزاری برنامه و مراسم های مختلف طراحی شده است. نکته جذاب این سالن برای همایش گذاران چیدمان آن می باشد. به عبارتی می توان با انتخاب خود نوع چیدمان آن را به کلاسی ، كارگاهي، u شکل و کنفرانسی به دلخواه و متناسب با میهمانی و برنامه خود انتخاب کنید.
 • سالن حافظ: محلی است که بیشتر برای مذاکرات و جلسات با تعداد اندک استفاده می شود. چرا که نحوه چیدمان آن و امکانات آن بیشتر برای مذاکره در نظر گرفته شده است تا همایش با ظرفیت بالا.
 • اتاق جلسات: سالن های جلسات و کلاس های آموزشی آن هم مکانی برای برگزاری جلسات مهم کاری و کارگاه های آموزشی می باشد. که این سالن هم مجهز به امکانات صوتی و تصویری ، ویدئو پروژکتور، رایانه، پرده نمایش و اینترنت پرسرعت است که ظرفیت آن ۳۰ تا ۸۰ نفر می باشد. آدرس این سالن همایش در تهران جنب درب غربی استاديوم آزادي( هتل المپيك) می باشد.
مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک
مرکز همایش های بین المللی هتل المپیک
 1. مرکز همایش های رویال هال هتل اسپیناس تهران:

یکی دیگر از سالن های همایش تهران مرکز همایش های رویال هال هتل اسپیناس از لوکس ترین مراکز می باشد. ظرفیت این سالن با شکوه 2500 نفر می باشد. امکانات و تجهیزات مدرن آن شامل تجهیزات صوتی و تصویری و بهترین و مدرن‌ ترین میکسر های صوت و نور، ویدئو پروژکتور ها، اینترنت و لپ‌ تاپ، پخش ‌کننده ‌های صوت ،میکروفون های با کیفیت (از نوع بی ‌سیم و سیم ‌دار) و نورپردازی ویژه است. همچنین تلویزیون LED، اتاق VIP، سالن غذاخوری مجزا، اینترنت وای فای، سالن جانبی و اتاق فرمان مجهز از دیگر امکانات آن می باشد.

مرکز همایش های رویال هال هتل اسپیناس تهران
مرکز همایش های رویال هال هتل اسپیناس تهران
 1. سالن همایش های بین المللی برج میلاد تهران:

برج میلاد یکی از مهم ترین مراکز پایتخت ایران، تهران می باشد. این برج بزرگ مجهز به سالن های همایش متفاوتی است. سالن اصلی آن، سالن همایش حافظ با ظرفیت 1600 نفر می باشد. همچنین دارای دیگر سالن ها از جمله  سالن سعدی با ظرفیت 200 نفر و سالن کنفرانس 60 نفره می باشد. سالن همایش های بین المللی برج میلاد از جمله سالن های همایش کنسرت از لیست سالن های همایش در تهران   است که در آن افراد مشهور زیادی کنسرت و برنامه متفاوتی را اجرا کرده اند. بنابراین دارای کاربری چند منظوره می باشد. از دیگر امکانات این مجموعه پارکینگ، فضای نمایشگاهی به مساحت 600 مترمربع، استودیوی رادیویی و تلویزیونی و سالن های پذیرایی می باشد.

سالن همایش حافظ با ظرفیت 1600 نفر در دو طبقه می باشد. مساحت آن 1922 متر مربع که به عنوان مجهزترین سالن همایش تهران است. این سالن دارای یازده دستگاه نمایشگرLED حدود 120 متر مربع، سیستم پخش فیلم بر روی پرده نمایش ، ویدئو پروژکتور با پرده نمایش به ابعاد 48 متر با سیستم صوتی دالبی دیجیتال سینمایی است. به علاوه دارای اتاق‌ های فرمان که  مجهز به بروز ترین سیستم‌ های تصویری، صوتی و تجهیزاتی که عموماً در یک استودیو ضبط موسیقی به کار برده می شود، می باشد.

سالن همایش های بین المللی برج میلاد تهران
سالن همایش های بین المللی برج میلاد تهران
 1. مرکز همایش های تالار وحدت:

یکی از سالن های همایش کنسرتی که مفاخر ایران در آن اجرا داشتند، تالار وحدت می باشد. یکی از نکات قابل توجه این مرکز معماری خاص و مجلل آن می باشد. فضای آن گرد مانند بوده که چیدمان صندلی های آن به صورت دایره دور تا دور سالن می باشد که باعث معماری خاص آن می باشد. ظرفیت تالار 740 نفر می باشد.  آدرس آن تهران، خیابان حافظ، بلوار استاد شهریار، بنیاد فرهنگی هنری رودکی می باشد.

مرکز همایش های تالار وحدت
مرکز همایش های تالار وحدت

لیست سالن های همایش در تهران زیادی می باشد که دارای امکانات و تجهیزات متفاوتی می باشند. ما در این مقاله سعی کردیم تا بهترین و مجهزترین سالن های همایش تهران را به همراه امکانات و خدماتشان معرفی کنیم. در کنار موارد ذکر شده، سالن های همایش دیگری وجود دارد که با توجه به شرایط و بودجه در نظر گرفته شده برای برگزاری همایش، می توان آن ها را برگزید.

 

از جمله خدمات قاب نقره ای می‌توان به این موارد اشاره کرد:

برگزاری همایش ، برگزاری کنسرت ، ساخت تیزر تبلیغاتی ، ساخت مستند صنعتی ، سفارش ساخت انیمیشن، سفارش موشن گرافیک، ساخت برنامه های مشارکتی با تلویزیون، سفارش طراحی گرافیکی

لینک کوتاه مقاله: b2n

یک دیدگاه ارسال کنید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟